ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Αναπτυξιακό τουρνουά ΡΣΦΠ Τελχινίς: Ευσταθίου / Μαθιουδάκη και Δημητριάδης-Τσίτσος / Χριστοφορίδης τα χρυσά

Την Τετάρτη (10/08) πραγματοποιήθηκε εσωτερικό αναπτυξιακό τουρνουά μπιτς βόλεϊ της Τελχινίδας στις εγκαταστάσεις του ΔΑΚ Καλλιπάτειρα.

Οι νεαροί αθλητές και αθλήτριες αγωνίστηκαν στις κατηγορίες Κ16 αγοριών και Κ15 κοριτσιών.  Με δεδομένο ότι ο στόχος ήταν να καταφέρουν να διαχειριστούν ζέστη, άγχος και κούραση σε αγωνιστικές συνθήκες μπορούμε να πούμε πως τα κατάφεραν με επιτυχία!

Στα κορίτσια συμμετείχαν 5 ομάδες ενώ στα αγόρια τέσσερις. Ανά φύλο, όλες οι ομάδες έπαιξαν μεταξύ τους (όλοι με όλους) και οι 2 πρώτες βαθμολογικά ομάδες προκρίθηκαν στον τελικό.

Στα κορίτσια η Μιχαέλα Ευσταθίου και η Ευρυδίκη Μαθιουδάκη πήραν αήττητες την 1η θέση επικρατώντας στον τελικό με 2-0 σετ της ομάδας Χρυσή Παρίση / Χρύσα Σκαλτσά.

Στα αγόρια ο Άγγελος Δημητριάδης-Τσίτσος με τον Μιχάλη Χριστοφορίδης ήταν οι νικητές στον τελικό με αντιπάλους τους Βασίλη Ιωακειμίδη / Ιουλιανό Ξένο.

Η τελική κατάταξη σε αγόρια και κορίτσια και αποτελέσματα του τουρνουά είναι:

Κορίτσια

Τελική κατάταξη:

1ες Μιχαέλα Ευσταθίου / Ευρυδίκη Μαθιουδάκη

2ες Χρυσή Παρίση / Χρύσα Σκαλτσά

3ες Γεωργία Γούδα / Λυδία Σκαλτσά

      Ιωάννα-Μαρία Ζωγράφη / Δέσποινα Βαλταδώρου

      Αγγελική Βήτου  / Βέρα Κρανιδιώτη

Αποτελέσματα:

Αγώνες ομίλου:

Παρίση / Χρ. Σκαλτσά – Βήτου  / Κρανιδιώτη 2-0 σετ

Γούδα / Λ. Σκαλτσά – Ζωγράφη / Βαλταδώρου 2-1 σετ

Ευσταθίου / Μαθιουδάκη – Παρίση / Χρ. Σκαλτσά 2-0 σετ

Βήτου  / Κρανιδιώτη – Γούδα / Λ. Σκαλτσά 0-2 σετ

Γούδα / Λ. Σκαλτσά – Ευσταθίου / Μαθιουδάκη 0-2 σετ

Ζωγράφη / Βαλταδώρου – Βήτου  / Κρανιδιώτη 2-0 σετ

Ευσταθίου / Μαθιουδάκη – Ζωγράφη / Βαλταδώρου 2-0 σετ

Παρίση / Χρ. Σκαλτσά – Γούδα / Λ. Σκαλτσά 2-1

Βήτου  / Κρανιδιώτη – Ευσταθίου / Μαθιουδάκη 0-2 σετ

Ζωγράφη / Βαλταδώρου – Παρίση / Χρ. Σκαλτσά 0-2 σετ

Τελικός:

Ευσταθίου / Μαθιουδάκη – Παρίση / Χρ. Σκαλτσά 2-0 σετ

 

Αγόρια

Τελική κατάταξη:

1οι Άγγελος Δημητριάδης-Τσίτσος / Μιχάλης Χριστοφορίδης

2οι Βασίλης Ιωακειμίδης / Ιουλιανός Ξένος

3οι Βασίλης Καλιόζης / Ντάνιελ Πιέτρι

      Νίκος Ασβεστάς / Βασίλης Ροΐδης

Αποτελέσματα:

Αγώνες ομίλου:

Δημητριάδης / Χριστοφορίδης – Ιωακειμίδης / Ξένος  1-2σετ

Καλιόζης / Πιέτρι – Ασβεστάς / Ροΐδης 2-0 σετ

Δημητριάδης / Χριστοφορίδης – Ασβεστάς / Ροΐδης 2-0 σετ

Ιωακειμίδης / Ξένος – Καλιόζης / Πιέτρι  2-1 σετ

Δημητριάδης / Χριστοφορίδης – Καλιόζης / Πιέτρι  2-1 σετ

Ιωακειμίδης / Ξένος – Ασβεστάς / Ροΐδης 2-0 σετ

Τελικός:

Δημητριάδης / Χριστοφορίδης – Ιωακειμίδης / Ξένος  2-0 σετ



ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ