ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΤΟΠΙΚΑ ΝΕΑ

Κουφομανώλη, Σουσάρι και Γκιζέττης, Μαθιουδάκης οι νικητές του τουρνουά βόλεϊ ανδρών και γυναικών

Η Ραφαηλία Κουφομανώλη με την Πάολα Σουσάρι στις γυναίκες και ο Γιώργος Γκεζέττης με τον Στάθη Μαθιουδάκη στους άνδρες ήταν τα ζευγάρια που κατέκτησαν τα χρυσά μετάλλια στο 2ο τουρνουά μπιτς βόλεϊ ανδρών και γυναικών που πραγματοποιήθηκε το διήμερο 25 & 26 Ιουνίου στο ΔΑΚ Καλλιπάτειρα.

Στις γυναίκες στη 2η θέση ήταν η Μίρκα Στρατάκη και η Σταυρούλα Μαργαρίτη ενώ το ασημένιο στους άνδρες πήραν οι Βαγγέλης Παντέχης και Γιάννης Ρόμπας.

Το τουρνουά που διοργάνωσε ο Ροδιακός Σύλλογο Φίλων Πετοσφαίρισης ‘Τελχινίς’ ήταν υπό την αιγίδα του ΔΟΠΑΡ και της ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου και είχε την υποστήριξη του Σώματος Εθελοντών Σαμαρειτών και Διασωστών του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού Ρόδου και των επιχειρήσεων Κάβα Κυριακούλης (νερό ‘Μύλος’), Dodekanisos Seaways, Blue Star Ferries, Εργαστήριο Ξυλουργικών Εφαρμογών Γιώργος Γκιζέττης, Ξυλοσοφία Στάθης Μαθιουδάκης, ‘ΑΝΤΩΝΗΣ – Γενικές Οικοδομικές Εργασίες’, Vargas Sport και Αρτοδημιουργίες Ρόδου Νικολή.

 

Αναλυτικά οι τελικές κατατάξεις και τα αποτελέσματα σε άνδρες και γυναίκες είναι:

 

Γυναίκες

Τελική κατάταξη:

1 Ραφαήλια Κουφομανωλη/Πάολα Σουσάρι

2 Σταυρούλα Μαργαρίτη/Μίρκα Στρατάκη

3 Αλέξια Γκιάτα/Εβίτα Τσιλιμίγκα

Κριστιάνα Ζντράβα/Ραφαέλλα Ζωγράφη

5 Λυδία Ξένου/Πέγκυ Σκαλτσά

Σταυρούλα Καλιοζη/Σεβγκη Τσερκες

Αγάπη Ευθυμίου/Ραφαέλα Κουκιά

Ευρυδίκη Μαθιουδάκη/Δήμητρα Τιόλη

9 Νεφέλη Δουλγέρη/Ιωάννα Χατζηδάκη

 

Αποτελέσματα:

Αγώνες ομίλων:

Καλιοζη/Τσερκές-Ευθυμίου/Κουκιά 0-2 (8-21,14-21)

Μαθιουδάκη/Τιόλη-Δουλγέρη/Χατζηδάκη 2-0 (21-5,21-9)

Κουφομανωλη/Σουσάρι-Μαργαρίτη/Στρατάκη 1-2 (21-19,19-21,11-15)

Ξένου/Σκαλτσά-Ευθυμίου/Κουκιά 0-2 (11-21,11-21)

Γκιάτα/Τσιλιμίγκα-Δουλγέρη/Χατζηδάκη 2-0 (21-12,21-13)

Ζντράβα/Ζωγράφη-Μαργαρίτη/Στρατάκη 0-2 (13-21,8-21)

Καλιοζη/Τσερκές-Ξένου/Σκαλτσά 2-0 (21-11,21-13)

Μαθιουδάκη/Τιόλη-Γκιάτα/Τσιλιμίγκα 0-2 (19-21,11-21)

Κουφομανωλη/Σουσάρι-Ζντράβα/Ζωγράφη 2-0 (21-13,21-17)

Προημιτελικοί:

Ευθυμίου/Κουκιά-Ζντράβα/Ζωγράφη 0-2 (11-21,18-21)

Μαθιουδάκη/Τιόλη-Κουφομανωλη/Σουσάρι 0-2 (11-21,16-21)

Μαργαρίτη/Στρατάκη-Ξένου/Σκαλτσά 2-0 (21-6,21-9)

Γκιάτα/Τσιλιμίγκα-Καλιοζη/Τσερκές 2-0 (21-16,22-20)

Ημιτελικοί:

Ζντράβα/Ζωγράφη-Κουφομανωλη/Σουσάρι 1-2 (21-15,15-21,06-15)

Μαργαρίτη/Στρατάκη-Γκιάτα/Τσιλιμίγκα 2-0 (21-14,21-09)

Τελικός:

Κουφομανώλη/Σουσάρι – Στρατάκη/ Μαργαρίτη 2-0 (21

 

Άνδρες

Τελική κατάταξη:

1 Γιώργος Γκιζέτης/Στάθης Μαθιουδάκης

2 Βαγγέλης Παντεχής/Γιάννης Ρόμπας

3 Μερκούρης Λυράς /Άγγελος Χατζία

Γιώργος Βογιατζής/Νίκος Παπαχριστοδούλου

5 Στέλιος Γκιουτίτσε/Σταμάτης Παπασάββας

Γιάννης Καραβάς/Δημήτρης Μανώλης

7 Χρήστος Βακουφτσής/Χρήστος Πατρώνας

 

Αποτελέσματα:

Αγώνες ομίλων:

Παντεχής/Ρόμπας-Καραβάς/Μανώλης 2-0 (21-17,21-13)

Λυράς/Χατζία-Βογιατζής/Παπαχριστοδούλου 2-0 (21-12,21-16)

Γκιουτίτσε/Παπασάββας-Βακουφτσής/Πατρώνας 2-0 (21-16,21-19)

Γκιζέτης/Μαθιουδάκης-Παντεχής/Ρόμπας 2-1 (21-09,12-21,15-08)

Λυράς/Χατζία-Γκιουτίτσε/Παπασάββας 2-0 (21-08,21-09)

Βογιατζής/Παπαχριστοδούλου-Βακουφτσής/Πατρώνας 2-0 (21-12,21-14)

Παντεχής/Ρόμπας-Καραβάς/Μανώλης 2-1 (21-15,19-21,15-10)

Γκιουτίτσε/Παπασάββας-Βογιατζής/Παπαχριστοδούλου 1-2 (13-21,24-22,08-15)Προημιτελικοί:

Προημιτελικοί:

Παντεχής/Ρόμπας-Καραβάς/Μανώλης 2-1 (21-15,19-21,15-10)

Γκιουτίτσε/Παπασάββας 1-2 (13-21,24-22,08-15)

Ημιτελικοί:

Γκιζέτης/Μαθιουδάκης- Βογιατζής/Παπαχριστοδούλου 2-0 (21-12,21-15)

Παντεχής/Ρόμπας-Λυράς/Χατζία 2-1 (22-20,12-21,15-11)

Τελικός:

Γκιζέτης/Μαθιουδάκης- Παντεχής/Ρόμπας 2 -0 (21-6,21-16)



ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ