ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΡΣΦΠ Τελχινίς: Νίκησαν οι γυναίκες, ήττα στο ντέρμπι για τις κορασίδες

Παίζοντας μέτρια επιθετικά και κάνοντας πολλά λάθη στην υποδοχή οι κορασίδες της Τελχινίδας υποχρεώθηκαν στην πρώτη τους φετινή ήττα από την ομάδα του Ροδίων άθλησις. Οι φιλοξενούμενες ήταν πιο αποτελεσματικές επιθετικά και με τη νίκη τους αυτή πέρασαν στην 1η θέση της βαθμολογίας.

ΡΣΦΠ Τελχινίς – Ροδίων Άθλησις 1-3 σετ σε 101΄(20-25 σε 22΄,25-16 σε 25΄,17-25 σε 24΄και 22-25 σε 30΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Σταματίνα Γκιζέττη, Μιχαέλα Ευσταθίου, Κριστιάνα Ζντράβα, Κάλλια Θαρρενάκη, Ευρυδίκη Μαθιουδάκη, Δέσποινα Μαστόρου (λ), Γκιούλ Μπεκίρογλου, Χρυσή Παρίση (λ), Ηλέκτρα Σκαρτσίλη, Παρασκευή Τσιλιμίγκα και Ιωάννα Χατζηδάκη.

Ροδίων άθλησις: (Νίκος Μακρής) Αγγελίτση, Γενημανώλη, Ευθυμίου, Καλημεράκη, Κουλλάρου (λ), Κρόκου Ι, Κρόκου Κ, Λυκοπάντη, Καλλε, Μαύρου, Μπαχτε, Νομικού (λ) και Πορφύρη.

Διαιτητές του αγώνα ήταν η Μαίρη Παπαδούλη, η Μαρία Ινγγλέση και ο Πάνος Μπαλής.

Στις γυναίκες, το Σάββατο το βράδυ στην Κρεμαστή, η Τελχινίδα επικράτησε με 3-0 σετ του γηπεδούχου Φοίνικα. Οι νεαρές αθλήτριες του Γιώργου Σταυρόπουλου σε κανένα σετ δε δυσκόλεψαν τις περσινές πρωταθλήτριες που έκαναν την 5η σερί νίκη τους μία αγωνιστική πριν τα πλέι οφς.

ΑΕΣΠ Φοίνικας-ΡΣΦΠ Τελχινίς 0-3 σετ σε 69΄(11-25 σε 22΄,16-25 σε 22΄και 16-25 σε 25΄)

Φοίνικας: (Γιώργος Σταυρόπουλος) Γιαννακουδάκη, Δ. Γιάννη, Ρ. Γιάννη, Ζερβού, Θεοφανίδη, Καραγιάννη (λ), Κορτσάλου, Κουκιά, Μπότσαρη, Νόβα, Παπαγιαννίκου, Παπαδημήτρη (λ), Παπαοικονόμου, Τοντόροβα και Τριανταφύλλου.

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς, Κέλυ Δαουτοπούλου) Σταματίνα Γκιζέττη, Μιχαέλα Ευσταθίου, Κριστιάνα Ζντράβα, Ραφαηλία Κουφομανώλη (λ), Ευρυδίκη Μαθιουδάκη, Σταυρούλα Μαργαρίτη, Γκιουλ Μπεκιρογλου, Βάγια Ντουμπλέρη, Θεοφανία Ραπατζίκου, Πάολα Σουσάρι και Βασιλική Χρυσοβέργη (λ)

Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Σάββας Πάττας, η Μαρία Ινγγλέση και ο Πάνος Μπαλής.