ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Τρίτη ήττα στη σειρά για τον Διαγόρα!

Ήττα – ΣΟΚ εντός έδρας, τρίτη σερί, για τον Διαγόρα που απομακρύνθηκε από τις πρώτες θέσεις.

Κατώτερος των περιστάσεων ο “Γηραιός” μπήκε “μουδιασμένα” στο παιχνίδι, βρέθηκε με 2 γκολ πίσω στο ημίχρονο και όλα ήταν πιο δύσκολα στη συνέχεια.

Μείωσε με τον Κονέ στο 65′, όμως στο 83′ ο Φυτόπουλος “καθάρισε” το παιχνίδι για την Δόξα Δράμας.Στην πέμπτη θέση ο Διαγόρας πλέον με 26 βαθμούς.

Επόμενη αγωνιστική στις 27/3 με τον Λεβαδειακό ξανά στο Δημοτικό Στάδιο.

Φάσεις και γκολ

7’:Εξαιρετική προσπάθεια του Λινάρδου, έδωσε στον Αλάεθ, ο οποίος νικήθηκε όμως από τον Στεφανάκο, στην πρώτη φάση του αγώνα
9’: Σέντρα του Κουτσιανικούλη, η μπάλα βρήκε στο χέρι του Κοντοχρήστου και ο διαιτητής έδωσε σωστά το πέναλτι. Ο Μαυριάς ήταν εύστοχος και η Δόξα Δράμας έκανε το 0-1.
15’: Ωραία σέντρα του Κάκκο, κεφαλιά του Κονέ, η μπάλα λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Στεφανάκου
17’: Πολύ μακρινό σουτ του Μαυριά, που είδε εκτός εστίας τον Τσέλιο, με τον γκολκίπερ του Διαγόρα με υπερένταση να διώχνει σε κόρνερ
19’: Αδράνεια της άμυνας του Διαγόρα, διαγώνιο σουτ του Κουτσιανικούλη, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
23’: Σέντρα του Λινάρδου, ο Κονέ δεν μπόρεσε να βρει τη μπάλα με «ψαλιδάκι», η μπάλα έφτασε στον Κοντοχρήστο, ο οποίος σούταρε ψηλά.
28’: Δυνατό διαγώνιο σουτ του Μαυριά, απέκρουσε ο Τσέλιος
30’: Ο Κάκκο έφυγε από κανονική θέση, όμως ο βοηθός Δελής είδε οφσάιντ… Πολλά παράπονα των ανθρώπων του Διαγόρα.
31: Μεγάλη ευκαιρία για τον Διαγόρα… Το κοντινό σουτ του Κάκκο, πέρασε λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι του Στεφανάκου.
33’: Εξαιρετική πάσα του Μαυριά στον Μπαράνκο, ο οποίος νικήθηκε σε θέση τετ α τετ από τον Τσέλιο
34’: Νέα ωραία σέντρα του Ντοριβάλ, ο Κοντοχρήστος δεν βρήκε τη μπάλα όπως ήθελε με κεφαλιά και έφυγε αρκετά άουτ
36’; Εξαιρετική σέντρα του Παπαργυρίου, σουτ εν κινήσει του Μαυριά και 0-2!
39’;: Φοβερό σουτ του Πινδών, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Τσέλιου
41’; Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κοντοχρήστου, η μπάλα λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Στεφανάκου
44’: Εξαιρετικό πλασέ του Πινδώνη, έξω από την περιοχή, ο Τσέλιος απέκρουσε εντυπωσιακά με τη μπάλα να βρίσκει και στο οριζόντιο δοκάρι.
47’: Έξυπνη σέντρα του Κάκκο, δεν μπόρεσε κάποιος συμπαίκτης του να κάνει την προβολή και να τη στείλει στα δίχτυα.
57΄’: Ο Σανδραβέλης μπήκε από τα δεξιά σούταρε αλλά απέκρουσε ο Στεφανάκος
58’: Σέντρα του Κοντοχρήστου, ο Αλάεθ από κοντά με προβολή δεν μπόρεσε να μειώσει το σκορ
65’: Ο Σμυρλής έκανε τη σέντρα, η μπάλα έφτασε στον Κονέ, ο οποίος γύρισε ωραία το σώμα του και με σουτ έκανε το 1-2.
69’: Απίστευτη ευκαιρία με τον Κονέ… Μέσα στη μικρή περιοχή έκανε την ίδια κίνηση, αλλά ο Στεφανάκος απέκρουσε ενστικτωδώς
82’: Σουτ του Φυτόπουλου από διαγώνια θέση, η μπάλα κόντρα σε αμυντικό, ξεγέλασε τον Τσέλιο και η Δόξα Δράμας έκανε το 1-3, «καθαρίζοντας» το ματς.

Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Σάκης Θεοδοσιάδης): Τσέλιος Σανδραβέλης, Κοντοχρήστος (63’ Μανωλάκης), Μασούρας, Αθανασίου, Λινάρδος (63’ Νάτσης), Αλάεθ (75’ Δημήτρουλας), Κάκκο (50’ Τσιαντούλας), Ντοριβάλ, Κονέ, Μπαστακός (50’ Σμυρλής).

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Θανάσης Κολιτσιδάκης): Στεφανάκος, Παρασκευάς, Παπαργυρίου, Μπολάκης, Άντερτον, Χάμοντ, Πινδώνης (90’ Παπαϊωάννου), Μαρινάκης (66’ Τάσιος), Μαυριάς (90’ Μπελεβώνης), Ιορδάνης, Μπαράνκο (66’ Ζαμπανίδης), Κουτσιανικούλης (79’ Φυτόπουλος)